Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ALKOHOL
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adam_r.



Založen: 1.12.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 8:19 pm    Předmět: ALKOHOL Citovat

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat na toto téma(alkohol) a lehké drogy všeobecně. Jakou máte zkušenost s alkoholem, pomáhá Vám s mluvením? Po pravdě já se těším na každý víkend až se budu moct jít někam opít, protože to je jediná chvíle kdy dokážu mluvit s kýmkoli očemkoli a BEZ ZAKOKTÁNÍ. Miluju tenhle pocit, když si s někým můžu popovídat bez nějakých překážek, ale zároveň si uvědomuju, že pít každý víkend(jako to teď bohužel praktikuju) neni vubec dobré, ale pořád mi to za to stojí. V podstatě je pro mě nemyslitelný jít večer někam, aniž bych nepil. I když už to taky neni co bývalo. Ze začátku sem mluvil opravdu uplně v pohodě, ale teď se mi občas stane i v té opilosti že se zakoktám, ale neni to tak často(zase ten dementní blok mozku, že?). Pak jsem se chtěl ještě zeptat na Vaší zkušenost s marihuanou. Po pravdě, mě nikdy nepomohla a vždy se mi mluvilo ještě hůř. Rád bych na toto téma trochu podebatoval, tak piště svoje zkušenosti. Adam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 10:13 pm    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem mariuhanu, jenom tak ze zvědavosti, kámoši ze třídy hulí a když mi nabídli, šel jsem do toho. Upřímně mně to řeč nějak rapidně nezlepšilo, spíš jsem si moc neuvědomoval co dělám, ale koktal jsem skoro stejně jako obvykle. S alkoholem mám lehce pozitinvní zkušenosti, člověku trochu pomůže, strach opadne a mluví se lépe, ale není to nic co by mi nějak zázračně pomohlo. Stejně to nic v dlouhodobém horizontu nezlepší, možná právě naopak. Hlavní je mít vlastní sebedůvěru, být v pohodě, smát se (celkově se uvolníš - a to včetně hlasivek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 3:38 pm    Předmět: Citovat

alkohol fakt pomaha,ale nie je to dobre riesenie,inak aj vela ludi ktory nekoktaju odburavaju stres,strach alkoholom...marihuana neviem a ani nechcem vediet Very Happy ale vsimnite si hocikto ze pri oslavach ked si daco date,tak ste uvolnenejsi,odvaznejsi a rozpravate lepsie,len dufam ze balbultici odteraz nebudu alkaci Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mishell2626



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:27 pm    Předmět: :-DD Citovat

no mne alkohol pomaha velmi, vtedy mam rec uplne bezchybnu ale mi ked s kamaratmi pijeme tak neviem s mierou a vzdy to tak prehname ze si skoro polovicu z toho vecera nepametam...no myslim si ze alkohol pomaha hlavne preto ze clovek na koktanie ani nemysli a je ovela uvolnenejsi....a kdyz som pod vplivem alkoholu tak rozpravam pomalsie ako v skutocnosti...skusala som tuto metodu aj bez alkoholu ale ono to niekedy ide a niekedy nie,,,no vsetko zalezi na psychike a nalade...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 2:33 pm    Předmět: Citovat

No ono je to sposobene zrejme tym, ze pri piti alkoholu sa vylucuje vacsie mnozstvo serotoninu a okrem toho, ze sa citime v lepsej nalade, to aj pomaha reci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mariusz



Založen: 16.1.2010
Příspěvky: 1
Bydliště: KIELCE (Polsko)

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 9:52 pm    Předmět: ALKOHOL Citovat

Mne také alkohol pomáhá hodně. Pro příklad, všechny ústní zkoušky na univerzitě jsem složil výborně při velkých dávkách alkoholu. To nebylo pivo, ale silná vodka (48%). Pozdrav z bratrského slovanského Polska!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marian688



Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 6
Bydliště: Martin

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2010 9:17 pm    Předmět: Citovat

Chlapci neblaznite ! Alkohol čiastočne pomaha aj mne,ale je to cesta do pekla,do ovela vedčšieho a horšieho ako koktavost.Nerobme si problemy na viac ked ich mame dost! Je to chvíľkove zlepšenie (ako u koho),ale za moc vysoku cenu.Už nás dosť lame koktavosť a ešte alkohol,chceme byť uplne trosky ? Aj ja koktam,život s touto poruchou nieje lahky,ale je dostatočne dobry na to aby sa oplatil žiť.Jednou s hlavných veci je si priznať sebe aj okoliu ,že koktame to je prvy ciel,musime si uvedomiť,že nemáme čo stratit,len ziskať.Cheme sa cely život obmedzovať ?Chceme byt cely život ticho ? Chceme mať cely život problem so zakladnými vecami ako telefon,obchod,praca atd... ? Myslim,že nie,je čas niečo robiť,ale určite nie zapijat žial alkoholom,ktory nas vycicia s penazi a pripravy o zdravie !
Pod niečo robiť myslim 1.Najst si logopeda 2.Kupiť si aspon ako zaklad knihu Svojpomocny program proti koktavosti 3.preštudovať najviac knih o tomto probleme .Moja osobna terapia je pre niekoho možno drasticka,ale velmi učinna.Cestou do školy sa pitam ludi na čas,či nevedia ako sa dostanem tam a tam,popítat sa v obchodoch na niečo,zo začiatku je to drastycke a nepredstavitelne,ale my máme jednu výhodu,nemáme čo stratiť,ludia v meste nás vedčinou nepoznaju a v živote neuvidia,nevedia o nás nič,a jedno spytanie sa na čas nikoho nezabije,ale nám velmi pomôže zbaviť sa strachu,neskôr pritvrdzovať chodiť občas do obchodu,aj ked to znie divne snažit sa čo najviac rozpravat,vtedy si vybudujeme určite naviky,ktore nám spríjemnia reč,koktavosť nezastavime,ale môžme ju zmenšit na take minimum,že ju nebudeme pocitovat ako problem a budeme mat stoho radosť.Ale ktomu vedia dlha a strastipená cesta,ktora sa nezaobide bez nás samych,nemôžme len čakat roky na nejaky zazračny liek,alebo že sa jedneho rana zobudime a bude všetko ok,musieme mi začat niečo robiť a dnes nie zajtra !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom83B



Založen: 26.10.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Nechci vytahovat 8 měsíců starý post, ale zaujalo mě to.
Souhlasím, že alkohol určitě není zrovna to nejlepší dlouhodobé řešení, ale mě osobně dokáže vážně hodně pomoct. Když si dám 5 piv, mluvim bezpřestání rychlostí kulometu a jediný zadrhávání je občasný zapletení jazyka z toho, jak rychle mluvim. A pro marian688 - nemyslíš, že je příjemný si čas od času naprosto ulevit, uvolnit se a bejt schopnej mluvit s kýmkoliv o čemkoliv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luciaskaaaa



Založen: 24.5.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 6:18 pm    Předmět: Citovat

Občas jo ale aby se z tebe nestal alkoholik...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thule



Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2011 5:58 pm    Předmět: Citovat

alkohol mi taky pomáhá, ale jen v tu momentální chvíli. Zato druhý den je to pak peklo co se týče mluvení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 8:24 pm    Předmět: .... Citovat

Tak chlastá každej Smile tak přidám zkušenost co se tíče travičky zelené. Ano přiznávám se, mám zkušeností s tímhle. Poprvé jsem to vyzkoušel až na vysoké škole, kdy mi to nabídl kamarád. Řekl jsem si, že v Holandsku je to legální, tak špatný to být nemůže. Vliv na moje mluvení to poprvé měl asi takový, že jsem vůbec nemluvil, protože mi přišlo, že jsem měl 20ti kilový jazyk a 50ti kilovou hlavu. Druhý pokus proběhl nedávno na chatě v Jeseníkách, kde jsme měli s kamarádi menší oslavu. Tentokrát jsem se to nesnažil všechno vykouřit sám a dával jsem si jen menší doušky a změny na mojí řeči jsem nepociťoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadmanoviC



Založen: 24.11.2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 9:34 pm    Předmět: Tráva Citovat

Co je povolené, neznamená, že není neškodné. U uživatelů marihuany se popisuje větší riziko vzniku schizofrenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 12:46 pm    Předmět: ... Citovat

no dyť jo Smile já netvrdím, že je to dobrá věc. Zkusil jsem to tak jsem jen napsal můj poznatek na moje koktání Smile ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vicky



Založen: 4.1.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 10:28 am    Předmět: Citovat

Souhlasím, když jsem opilá, tak nekoktám, navíc jsem shopná vyprávět a vyprávět a bavím lidi kolem sebe...je ze mě úplně jiný člověk...
když jsem byla mladší a chodili jsme s holkama ven a já byla přiopilá, tak jsem si dokonce vymýšlela jiné identity a balila kluky na "pohádky" Very Happy Tak sebevědomá, odvázaná a nekoktavá jsem jenom když jsem opilá Very Happy
Je to skvělý pocit, ale je to tenký led...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: so listopad 09, 2013 10:43 pm    Předmět: Citovat

Alkohol když se pije s Mírou tak odbourává všechno a mluví se pěkně bez zábran, nemáš žádnej strach že tě někdo pozoruje, ale nesmí to být pravidlem pozor na závislost to se vada řeči obrátí proti vám a druhý den se to zase obrátí a je to horší. Zdenek

Jsou jiné techniky na zlepšení řeči.
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127