Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sraz s belgickými balbutiky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 9:35 am    Předmět: Sraz s belgickými balbutiky Citovat

V květnu přijede do Prahy skupinka belgických balbutiků a navrhli nám, zda bychom se s nimi nechtěli setkat. Setkání se uskuteční v neděli 17.května v nějaké hezké restauraci v centru Prahy, místo ještě upřesním. Začátek bude okolo šesté.

Podle mě to je pro každého z nás skvělá příležitost, pojďte ji využít! Je to určitě situace, ze které máme všichni strach - bavit se s cizími lidmi a ještě k tomu cizí řečí. Pro nás je ale důležité dokázat tento strach překonat, navíc to jsou lidé, kteří budou úplně ve stejné situaci jako mi, takže se jich opravdu nemusíme bát Smile

A navíc si pocvičíme cizí jazyk. Většina určitě mluví anglicky, vzhledem k tomu, že to jsou Belgičané, tak by mohli umět i francouzsky a možná německy.

Pokud byste chtěli přijít, ozvěte se mi prosím co nejdřív na j.vyhnanek@centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 3:16 pm    Předmět: Citovat

jenom aby to tu nezapadlo, na akci se můžete stále hlásit!

Takováhle příležitost zase dlouho nebude, zahoďte strach a přijďte!

je zamluvené místo v hezké kavárně ve mlýně na Kampě.

Sraz je v 16:00.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

Nedělní sraz se opravdu neobyčejně povedl. Děkuju všem, co přišli, hlavně ostravákům Smile.

Pro ostatní co nebyli, alespoň shrnu akci. Belgičané byli neuvěřitelně přátelští a komunikativní a skvěle jsme si povídali asi šest hodin. Také jsem měl obavy z toho, že budu muset mluvit anglicky s cizími lidmi, ale nakonec jsem byl nadšený. Líbilo se mi, že ačkoliv bylo mezi Belgičany pár opravdu těžkých balbutiků, tak se s námi všichni bez výjimky snažili co nejvíc mluvit.

Jejich skupina je založená na tom, že se každý musí nejdříve přestat stydět za to že koktá. Dělají prý takové věci, že zastaví někoho na ulici, na něco se ho zeptají a při tom schválně strašně koktají. Když se ten člověk zatváří hrozně divně, tak si představí, že na toho člověka ukažou "fakof" a že je jim úplně jedno, jak se ten člověk tváří. Tím je úkol splněný.

Je to trochu extrémní způsob, ale podle mě to je správná cesta.

jenom škoda, že byli Belgičané trochu v přesile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 12:10 am    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím, Belgičani byli hrozně fajn. Všichni, co tam nebyli, o hodně přisli. Taky jsem měl strach, že buď nebudu rozumět já jim a nebo nebudu schopen říct to, co chci, ale nakonec to dobře dopadlo. O tý terapii, co tady Honza píše, jsem se sice nedozvěděl, ale zase jsem prodiskutoval prakticky všechno od koktání přes EU až po graffiti.
Bylo mi trochu líto, že Belgičani klidně zorganizujou zájezd do zahraničí pro cca 20 lidí a nás se vždycky sejde jen několik. Tak doufám, že na nějakým dalším setkání už nás bude víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127