Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Moje problémy (zadrhávání a koktání)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 10:44 pm    Předmět: Moje problémy (zadrhávání a koktání) Citovat

Ahoj. Je mi 16. Koktat jsem začal asi v 6. třídě, většinou při čtení nebo při zkoušení, v 8. sem se začal zadrhávat i v osobní komunikaci (např. v obchodě, mezi spoluzáky) a vlastně se to se mnou táhne dál. Když si například doma zkouším něco číst nahlas nebo si něco říkám sám pro sebe, řeknu to z 95% bez chyby. Až tak velký problém mi nědělají krátké věty, nejhorší je, když musím něco vysvětlit - zadrhávám se, používám synonyma (problém mi dělají slova na H,O..znáte to). Zajímavé ale je, že při nějakých situacích dokážu na koktání-zadrhávání zapomenout. Je to hodně o psychyce, ale mám to asi i trochu vrozené - máma trochu koktá - né moc, člověk by si toho skoro ani nevšíml Myslím, že je problém v dýchání - občas zkouším nějaká dechová cvičení (Á,É,Í,Ó,Ú). Asi nejhorší je seznamovaní, telefonování nebo mluvení z očí do očí. Co vám pomáhá? Máte nějaké specifické metody, jako třeba lusknutí prstem (když něco nemůžete říct) nebo tak něco? Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 5:26 pm    Předmět: Citovat

Vitaj medzi nami Very Happy ,mne osobne pomaha ked si davam pozor na spravne dychanie....a hlavne vela optimizmu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

dechová cvičení, bejt co nejvíc v pohodě Cool netrápit se tím a normálně žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

radek king napsal:
dechová cvičení, bejt co nejvíc v pohodě Cool netrápit se tím a normálně žít.


Jo a ist na pivo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Markus



Založen: 6.10.2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 5:14 pm    Předmět: Re: Moje problémy (zadrhávání a koktání) Citovat

-pepa- napsal:
Ahoj. Je mi 16. Koktat jsem začal asi v 6. třídě, většinou při čtení nebo při zkoušení, v 8. sem se začal zadrhávat i v osobní komunikaci (např. v obchodě, mezi spoluzáky) a vlastně se to se mnou táhne dál. Když si například doma zkouším něco číst nahlas nebo si něco říkám sám pro sebe, řeknu to z 95% bez chyby. Až tak velký problém mi nědělají krátké věty, nejhorší je, když musím něco vysvětlit - zadrhávám se, používám synonyma (problém mi dělají slova na H,O..znáte to). Zajímavé ale je, že při nějakých situacích dokážu na koktání-zadrhávání zapomenout. Je to hodně o psychyce, ale mám to asi i trochu vrozené - máma trochu koktá - né moc, člověk by si toho skoro ani nevšíml Myslím, že je problém v dýchání - občas zkouším nějaká dechová cvičení (Á,É,Í,Ó,Ú). Asi nejhorší je seznamovaní, telefonování nebo mluvení z očí do očí. Co vám pomáhá? Máte nějaké specifické metody, jako třeba lusknutí prstem (když něco nemůžete říct) nebo tak něco? Díky za rady


Koktání je výhoda kamaráde Laughing Děkuj bohu za to!
_________________
S každým problémem se dostaví energie potřebná k jeho vyřešení. -Ox

Koktavost je to co děláte,když se snažíte nekoktat. -Malcolm Fraser

Když je žák připraven,učitel se dostaví.

Mluvit je jako napít se.Prostě vezmeš sklinku a napiješ se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak určitě neztrácej optimismus, dá se to zmírnit natolik, že nikdo nepozná, že zadrháváš, ale musíš s tím začít něco dělat - najít si dobrého logopeda popř. psychologa. A cvičit, cvičit. A nebát se ničeho. Hodně štěstí a držím palce;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flushis



Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2009 10:50 pm    Předmět: Re: Moje problémy (zadrhávání a koktání) Citovat

Markus napsal:
-pepa- napsal:
Ahoj. Je mi 16. Koktat jsem začal asi v 6. třídě, většinou při čtení nebo při zkoušení, v 8. sem se začal zadrhávat i v osobní komunikaci (např. v obchodě, mezi spoluzáky) a vlastně se to se mnou táhne dál. Když si například doma zkouším něco číst nahlas nebo si něco říkám sám pro sebe, řeknu to z 95% bez chyby. Až tak velký problém mi nědělají krátké věty, nejhorší je, když musím něco vysvětlit - zadrhávám se, používám synonyma (problém mi dělají slova na H,O..znáte to). Zajímavé ale je, že při nějakých situacích dokážu na koktání-zadrhávání zapomenout. Je to hodně o psychyce, ale mám to asi i trochu vrozené - máma trochu koktá - né moc, člověk by si toho skoro ani nevšíml Myslím, že je problém v dýchání - občas zkouším nějaká dechová cvičení (Á,É,Í,Ó,Ú). Asi nejhorší je seznamovaní, telefonování nebo mluvení z očí do očí. Co vám pomáhá? Máte nějaké specifické metody, jako třeba lusknutí prstem (když něco nemůžete říct) nebo tak něco? Díky za rady


Koktání je výhoda kamaráde Laughing Děkuj bohu za to!


Můžeš mě tu výhodu prozradit? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Markus



Založen: 6.10.2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Škoda,že nemám čas ti odpovědět,zkus pár mojich linků a uvidíš
kód:

http://rs213.rapidshare.com/files/47498298/ivot.zip
http://rapidshare.com/files/177785105/et-mpo.pdf
http://www.edisk.cz/stahni/02387/okamzite_sebavedomie.mp3_31.94MB.html

PASS: radogr
_________________
S každým problémem se dostaví energie potřebná k jeho vyřešení. -Ox

Koktavost je to co děláte,když se snažíte nekoktat. -Malcolm Fraser

Když je žák připraven,učitel se dostaví.

Mluvit je jako napít se.Prostě vezmeš sklinku a napiješ se.


Naposledy upravil Markus dne po únor 23, 2009 5:59 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 10:36 am    Předmět: Markus Citovat

Ten první odkaz je zazipovanej a chce to heslo, můžeš ho sem napsat? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luciaskaaaa



Založen: 24.5.2009
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj zkus si pomalu a nahlas číst a přitom zhluboka dýchat. Taky je dobrý si ztoho dělat srandu a nebrat to vážně je to sice težký ale pomáháto. Je to hlavně o tý psychyce no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mishell2626



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

no ta psychika je na tom to najhorsie... ja som kvoli psychike casto uplne na dne niekedy by som uz najradsej to vsetko skoncila ale ked si spomeniem na rodinu priatelov a tak...tak mam zase chut zit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

no podle me je to zacarovany kruh nechcete mluvit kvuli tomu ze se bojite ze se zakoktate to vyvola stres a pak ze zakoktnete urcite takze ma rada myslet pozitivne to bohate staci a nebo mi hodne pomaha kdyz vim dopredu ze budu mluvit tak se v klidu rozdychat hlavne se nestresovat pak to bude jen horsi Smile vsechno je to jen o nervech o nicem jinem takze dokud nestratite strach s mluveni tak budete koktat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konečný



Založen: 25.10.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 2:27 pm    Předmět: Problém na celý život - ale řešitelný Citovat

Táhne mi na čtyřicet a obtíže mám od mala.Problém s koktáním vznikl v mých 3 letech,kdy se mě mí rodiče za každou cenu snažili "předělat" z leváka na praváka,neboť na počátku 70-let panoval názor,že leváci jsou "blbí".Blbý snad nejsem,vystudoval jsem medicínu a dosud pracuji jako lékař,jsem ambivalent (ovládám vše levou i pravou rukou),ale k tomu všemu koktám.Od mala jsem byl "vařený-pečený" na logopegii či foniatrii, paní doktorka ze mně v 8-mi letech "vypěstovala" závisláka na benzodiazepinech,období školní docházky a gymplu jsem protrpěl jak kůň, stranil jsem se něžnému pohlaví,kde se dalo, první vážnou žádost jsem měl až na medicíně...Na fakultě jsem,co by medik, vyzkoušel vše - homeopatii, hypnózu,akupunkturu i jiné metody alternativní medicíny - prostě VŠE!Jediný malý úspěch jsem měl s akupunturou, která na principu "přepolování" mé koktání zlepšila,ale na druhou stranu mi jako vedlejší efekt léčby vyvolala šílené migrény.Měl jsem možnost - buď nekoktat a cpát se analgetiky na bolesti hlavy nebo koktat,ale mít "čistou hlavu".Asi se Vám bude zdát mé rozhodnutí nepochopitelné,ale nakonec jsem si vybral to koktání,protože bolesti hlavy,které jsem zakusil,bych nepřál ani největšímu nepříteli.S věkem se koktání mírně upravilo,teď špatně snáším jen občasné stresy,kterým se,jako doktor v našem zdravotnictví,nevyhnu.Na tento mi dobře zabírají Bachovy kapky,které si před plánovaným či po neplánovaném stresu stříknu pod jazyk a koktání je zažehnáno...Hlavně nemluvit rychle,pomalu, s rozvahou a nikdo nepozná,že 35 let mám problémy s koktáním...Myslím si,že s věkem a při řešení základní příčiny koktání lze projevy balbuties výrazně omezit až odstranit úplně.Ale to opravdu záleží na každém jednotlivém člověku.
_________________
Petr Konečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mishell2626



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 3:59 pm    Předmět: kvapky Citovat

to vazne tie kvapky pomhaju??? a to mas na predpis??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tlamych



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út listopad 10, 2009 4:11 pm    Předmět: Lék na koktavost Citovat

Myslím, že zatím lék na koktavost neexistuje. V ojedinělých případech možná nějaký přípravek mírně zlepší tyto problémy na základě placebo efektu (vsugerujete si že ten lék něco dělá).
Nicméně v cizině se na nějakých lécích pracuje, takže časem možná...kdo ví Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127