Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktání jako velké trauma

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Athena



Založen: 26.1.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:32 pm    Předmět: Koktání jako velké trauma Citovat

Dobrý den,
jsem tu první den, přihlášená. Je mi 25 let a koktám vlastně ani nevím od kdy. Můj otec koktá, ja jsem jako dítě byla v pohodě, ale okolo myslím toho 12 roku se to začalo ukazovat. Zajímavé na tom je ,že to mám jen když jsem nervozní ( vzhledem k mé teď situaci, beru i léky na nervy - Zoloft), nekoupím si v krámě ani salám, nezavolám nikam. Nedonutím se, mám takový strach, že mám okamžitě střevní problémy. Je to už nesnesitelné, nevím co dělat. Zkoušela jsem si telefonát napsat a číct, ale také to nejde, bohužel mám špatné zkušenosti s lidmi, kteří se mi smál,takže ten strach je obrovský.

Pokud jsem v pohodě, zpívám, čtu si.... nekoktám.... spíš nevystačím z dechem, tahám to ze sebe jako z chlupaté deky Sad už nevím co dělat....

Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
duda.la



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

cau.zkus si precist knizku od malcolma frasera-svepomocny program pri koktavosti.jsou tu popsany zivotni zkusenosti a pomocne priklady pri koktavosti.ta knizka ti urcite pomuze. cau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ohladom negativnych emocionalnych stavov skuste metodu EFT (Emotional Freedom Techniques)

hodil som na net cesky ebook s vysvetlenim o co ide, malo by to pomoct

http://www.sendspace.com/file/uay0am
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,myslim si ze si na spravnom mieste Very Happy vsetcia mame podobne problemy,prekonaj svoj strach a naber odvahu a na tych sa vyser s prepacenim,ktory si robia s teba srandu ! Oni nevedia co to je koktanie,kto v tom nie je tak ani netusi a casto ani vlastna rodina.Ja si osobne myslim ze to je psychikou cloveka...ked mi sa nedame do poriadku psychicky,tak ziadne lieky nic nepomoze len utlmia s casti to koktanie,ale urcite to nevyliecia....kazdy sa pokusa roznymi sposobmi na kokavost,len zial nikto sa s toho este nevyliecil,aspon takeho cloveka nepoznam osobne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

je tu jeden clovek co popisal svoje vyliecenie, ja oproti minulosti mam uz dost dobre zlepsenie, pravdaze sa na tom snazim kazdy den pracovat, je to beh na dlhe trate ale verim, ze sa z toho dostanem. Ohladom tej metody EFT co som dal prispevok vyssie. Napr. vcera som to pouzil na oficiality. Bol som si zalozit nove ucty spytat sa v O2 ako na tom som s akciou a este zbehol aj do kadernictva sa osobne preobjednat, absolutne bez problemov, zajakol som sa defacto len pri mojom telefonom cisle kde mam 4ku, ktora sa mi tachsie vyslovuje, ale inac som posobil ako normalny nezajakavajuci clovek. Pred rokom by som mal hrozne stresy, keby som sa mal ist osobne pytat do obchodov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, možná by si měla přemýšlet o návštěvě psychologa a logopeda (tedy pokud už nechodíš). Já vím, je to těžké, ale musíš se překonávat, jinak to prostě nejde. Zkoušej krůček po krůčku - nejdřív to nepůjde a budeš zoufalá, ale po čase to bude pořád lepší a lepší. Určitě to zvládneš. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 6:49 pm    Předmět: pujde to.. Citovat

Ahoj,to co teď prožíváš určitě všichni tady známe z vlastní zkušenosti.
Někdy je to prostě lepší,někdy horší,občas uplně v cajku...
Každopádně taky doporučuju knížku od M.Frasera(nakladatelství Portál)
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=Malcolm+Fraser

Hodně štěstí a síly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

Doporučuji knihu od Jána Praška o sociální fobii, mně ji naordinoval můj psychiatr a myslím, že je moc dobrá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dagmar



Založen: 5.5.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Srbice

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 1:30 pm    Předmět: Citovat

ahoj já to mám stejný jako ty?já už i nerada chodím nakupovat ze strach že neřeknu ani kolik salamu chci.ja si užila od tří let docela dost posměchu a nejvíc na zakladní škole kam sem potom odmítala chodit.já se radši dlouhým konverzacím vyhýbám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127