Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyléčila nebo pomohla vám nějaká metoda?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tučnej



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 6:33 pm    Předmět: Vyléčila nebo pomohla vám nějaká metoda? Citovat

Napište zde jestli někoho vyléčila neo jestli pomohla nějaká metoda,hodně tím pomůžete druhým nemocným. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelili



Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 4:36 pm    Předmět: Metody Citovat

Ahoj Smile Jednu metodu bych pro Vás měla.
Je mi 14 let a koktavostí trpím už od 5 let. Hodně mě to trápilo, "zasekávala" jsem se skoro v každém slově. Jak jsem nastoupila do školy, všechno bylo ještě horší. Denně jsem si musela vyslechnout posměšky druhých, které trvaly asi tak do 6. třídy. Rozhodla jsem se s tím něco udělat.
Možná se Vám to bude zdát jednoduché, ale mě to vážně pomáhá. Jsou to DECHOVÁ CVIČENÍ.
Pamatuju si, že vždycky pro mě byl doslova horor, když jsme měli číst ve škole na známky. Hodně jsem se stresovala a bylo mi to moje koktání před spolužákama trapné. Tak vždycky před hodinou jsem zašla na záchod a cvičila tam dech. Začínala jsem hlubokým výdechem, pak se co nejvíc nadechla a pomalu, opravdu pomaloučku vypouštěla vzduch z úst. Zopakovala jsem to asi 4x a pak jen zhluboka dýchala. Jak začala hodina, dávala jsem si pozor na dýchání, abych dýchala pravidelně.
Možná se to nezdá, ale dýchání udělá hodně. Teď, v mých 14 letech, už si na to dávám pozor. Vždycky než něco řeknu, hodně se nadechnu a po celou dobu myslím na dýchání.
Občas na to správné dýchání zapomenu a hodně koktám. Pak si ale uvědomím, že skoro nedýchám, tak se nadechnu a klidně začnu mluvit od začátku. Víte, dříve jsem se za to hodně styděla a moc mě to trápilo, občas jsem z toho smutná i teď, ale na druhou stranu nikdo není dokonalý, že jo? Wink A ti co se posmívají druhým, tak většinou mají ještě větší nedokonalosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
orw



Založen: 7.12.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st leden 14, 2009 6:40 pm    Předmět: Citovat

nejvetsi metoda je smat se vlastnimu nestesti... kdo to umi, zaslouzi muj obdiv, protoze v tom spociva cely ten smysl... kdo z toho udela humor, ten to prekona
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Markus



Založen: 6.10.2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 5:38 pm    Předmět: Re: Metody Citovat

Nelili napsal:
Ahoj Smile Jednu metodu bych pro Vás měla.
Je mi 14 let a koktavostí trpím už od 5 let. Hodně mě to trápilo, "zasekávala" jsem se skoro v každém slově. Jak jsem nastoupila do školy, všechno bylo ještě horší. Denně jsem si musela vyslechnout posměšky druhých, které trvaly asi tak do 6. třídy. Rozhodla jsem se s tím něco udělat.
Možná se Vám to bude zdát jednoduché, ale mě to vážně pomáhá. Jsou to DECHOVÁ CVIČENÍ.
Pamatuju si, že vždycky pro mě byl doslova horor, když jsme měli číst ve škole na známky. Hodně jsem se stresovala a bylo mi to moje koktání před spolužákama trapné. Tak vždycky před hodinou jsem zašla na záchod a cvičila tam dech. Začínala jsem hlubokým výdechem, pak se co nejvíc nadechla a pomalu, opravdu pomaloučku vypouštěla vzduch z úst. Zopakovala jsem to asi 4x a pak jen zhluboka dýchala. Jak začala hodina, dávala jsem si pozor na dýchání, abych dýchala pravidelně.
Možná se to nezdá, ale dýchání udělá hodně. Teď, v mých 14 letech, už si na to dávám pozor. Vždycky než něco řeknu, hodně se nadechnu a po celou dobu myslím na dýchání.
Občas na to správné dýchání zapomenu a hodně koktám. Pak si ale uvědomím, že skoro nedýchám, tak se nadechnu a klidně začnu mluvit od začátku. Víte, dříve jsem se za to hodně styděla a moc mě to trápilo, občas jsem z toho smutná i teď, ale na druhou stranu nikdo není dokonalý, že jo? Wink A ti co se posmívají druhým, tak většinou mají ještě větší nedokonalosti.

Ahoj Nelili,
předně myslím,že si velice zajímavý človíček, až sem se v myšlení neposunou někteří kluci i ve 20 Very Happy.Jinak podle mě máš spíš sydrom řečové slabosti,vyvinutý v koktavost,nemáš v rodině bronchiální astma?

Markus
BTW:Porad se furt kontrolovat,myslim,že orw to vystih,nejlepší je to nechat plynout...a uvidíte,oblíbení budete i tak. Very Happy
_________________
S každým problémem se dostaví energie potřebná k jeho vyřešení. -Ox

Koktavost je to co děláte,když se snažíte nekoktat. -Malcolm Fraser

Když je žák připraven,učitel se dostaví.

Mluvit je jako napít se.Prostě vezmeš sklinku a napiješ se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127