Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vztahy v rodině (jak to rodiče chápou a pomáhají vám?)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
re5pekt



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 10:18 am    Předmět: Vztahy v rodině (jak to rodiče chápou a pomáhají vám?) Citovat

Zajímalo by mě jak se vám balbutikům mluví s rodinou a jak chápou to vaše koktání,jestli se vám mluví v rodinně lépe nebo hůře a jestli to rodiče chápou a pomáhají vám v uzdravení a ulehčují vám to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Doma je to docela v pohodě, ale matka mi to pořád připomínala, někdy na mě kvůli tomu i řvala. I logopedka jí říkala ať mi to nepřipomíná, bez úspěchu. Je tak trochu omezená. Jednou mi ruply nervy a seřval jsem jí tak že dala pokoj.

U babičky je to s mluvením horší, nevím proč, mám jí rád. Když si obě umanuly, že mě pošlou na nějakou kliniku do Brna a já jsem odmítl, tak se jednou přede mnou rozbrečela a začala mlet něco na způsob že mám smůlu že zadrhávám a podobný kecy. Spíš mi hrála na city.

Takže moje rodina mě spíš posílá do sraček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 9:35 am    Předmět: Citovat

Tak moji rodiče mi nedávají nijak najevo, že vědí o mé vadě řeči, berou mě uplně normálně, jako bych žádnou vadu neměl, prostě nedělají z toho vědu, že se občas zaseknu nebo mi trvá trošku dýl, než řeknu celou větu.Je to tak lepší, proč se ještě stresovat doma, když už tak se dost stresuju např.ve škole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Moji rodičové mají k tomu též lhostejný přístup. Teď mi to vcelku vyhovuje, protože jsem doma jen občas a když s němi komunikuji, tak vím, že mou vadu tolerují a že je tím moc neobtěžuji. Jejich lhostejnost k tomuto problému bylo i v mém dětství, kdy se to namísto toho mohlo řešit (v lepším případě i vyléčit)... Mamka mi dávala stále stejnou radu ať mluvím plynule... Očividně mi pomohla Evil or Very Mad .... No jo, co si člověk neudělá sám to nemá Rolling Eyes , díky bohu.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Tak já to mám po svém tatínkovi, takže u nás jsou na to všichni zvyklí a je to v pohodě. Moje mamka mě pořád nutí abych zkusila nějaké další nové metody, pokusy, podporuje mě, utěšuje, prostě máma jak má být, v tomhle si nemůžu na nic stěžovat, horší už je to "venku"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 9:25 pm    Předmět: Citovat

U nas doma se to nikdy nejak neresilo,ale zase bych nerekl,ze by to rodicum bylo lhostejne.Spis mi to doma nikdy nejak nedavali najevo a mozna udelali dobre,preci jen clovek potrebuje mit doma klid a myslet si,ze je uplne normalni clovek.Ostatne my jsme preci normalni,nebo snad ne??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neimenuje



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Rožnov p R

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

Nějaké drobné zakoktnutí je v pohodě, ale pokud se řítím do nějakého bloku nebo už popáté opakuju stejné slovo, tak mě začnou upozorňovat, v horším případě trochu okřikovat. Chápu je, protože oni neví co to je, tak k tomu mají trochu jiný postoj, ale jinak je to celkem v pohodě, myslím že si nemůžu stěžovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

taky u nás se to neřešilo. Ale otec mi to dáva najevo skoro vždycky. Rolling Eyes Občas mi je s toho nanic, jak ma na to upozornují Sad Posílali ma i na kliniku do čr, ale odmítla sem. (klinika byla moc daleko, kedze ja jsem zo SR). Obcas na mne otec aj vyleti, ze se mam upokojit a nemam zadrhavat Crying or Very sad Nechápe, že to proste "nejde"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127