Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skrytá vnitřní forma - elektivní mutismus balbuties
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Tak tohle mám úplně samé... Že nejde něco ze mne ven... Někdy se to dá uhrát, že si jako na něco nevzpomínám, no ale když se to stává u jména (což se stává často), tak jsem spíš za trotla... Problémy mám i na nádraží při nákupu jízdenky, někdy fakt nemohu, že si raději koupím jízdenku o stanici dál (pokud se mi to lépe vyslovuje).... Velmi mě to psychicky vyčerpává, ale to vy určitě všichni znáte z vlastní zkušenosti.

Dnes jsem trochu se zamyslel nad mou koktavostí, a přišel jsem na to, že kdyby se každý tak moc stresoval před svým projevem a řešil jak to dopadne, tak koktá snad každý....Vždycky když jdu někam něco si koupit, tak si furt tu věc omýlám dopředu, a účinek to nemá určitě žádný.... To mě právě při tom přistihla kamarádka a říkala: "To si nemusíš opakovat, však víš co chceš říct".... Tak si myslím, že je lepší jít rovnou k věci a nestresovat se předtím moc a hlavně mluvit pomalu a prodýchávat.... Aspoň to nějak zregulovat.
Mějte se všeci fajn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

ahoj tacude, jsem rád, že v tom nejsem sám, každopádně si myslím, že je to pouze stres. Mě třeba dneska máma překvapila s tím, že když mě ještě nosila v břiše, byl sem prý hrozně nérvózní, říkal doktor. Prý hned poznal, že budu hodně nervózní člověk. Stalo se, před kamarády mluvím plynule, stejně se ale tím horším slovům vyhýbám. Někdy se mi i podaří vyslovit ho naprosto perfektně. No, každopádně myslím, že je to jen otázka strachu, jinak by to úplně zmizelo. Možná se pletu, možná ne, určitě ale stojí za to vyzkoušet do toho jít a nebát se někde něco říct. Jen překonat strach je řešením, v každém životním problému
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 3:40 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že se nemýlíš. Aspoň u mne to tak platí s tím strachem... A proto jsem přišel na jednu prostou, ale geniální věc: prostě být v klidu a lhostejný z toho jak to dopadne... Pokud se stane nějaké zadrhnutí, tak co, z toho se přece neumírá a lidi chvílu počkaj....

Nedávno jsem musel asi před 150 lidma promluvit na besídce našeho oboru při našem vystoupení.... Celou dobu předtím jsem si furt představoval, jak to zkazím..... Ale zrovna když měla nastat chvíle mého projevu, tak panovala fajn atmosféra a mě bylo všechno jedno, tak jsem řekl všechno plynule (sice pravda měl jsem pár pivek v sobě, ale né zas tak moc abych o sobě nevědě Cool l).... Takže z toho všeho plyne, že se dá na tom pracovat, a dál se dostanem, pokud začnem ignorovat náš strach ze zakoktání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

Máš úplnou pravdu, jakmile je ti všechno jedno, jedeš bez zadrhnutí. U mě je to stejný. Někdy to ale prostě nejde, bohužel. Jsem doslova naučenej brát všechno vážně a takle to vypadá. Škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 7:14 pm    Předmět: Citovat

Ono je to těžké, vše záleží na mém momentálním rozpoložení a náladě. Někdy všechno řeším a někdy je mi to fuk.... Ale aspoň se máme na co těšit, že to může být vždycky lepší.... Věřím v to, že to jde... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 7:30 pm    Předmět: Citovat

jo souhlasim, dost bylo receno neni treba abych to opakoval Smile

a stava se vam, ze kdyz to slovo rekne nekdo jiny, vy ho zopakujete naprosto v pohode Question

nekdy, kdyz si to muzu dovolit, a nejde mi rict naky slovo, treba poledne, po chvili boje a cekani reknu dopicipoledne, poledne jsem myslel. nebo aspon si pomuzu vsunutim no (nopoledne xakru) Very Happy a to uz se tomu musim zasmat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 3:49 pm    Předmět: Citovat

ahoj scholle. Tak u slova poledne se mi zádrh nestává. Horší sou nějaký slova na samohlásku. To je problém, ale jde o náladu, někdy to řeknu v pohodě, někdy to nevydám z pusy, i kdybych se rozsekal na kousky. Ale jak si říkal, ta pomoc vsuvkami je dobrá věc. S tím opakováním je to stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mojma



Založen: 2.1.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 12:28 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den , koktavosti trpim asi 4 roky (ted je mi 18 ) , divne je ze na zakladni skole sem naprosto plynule cetl a mluvil.
Mam problem jak s vnitrnim tak i s vnejsim koktanim. Škola v teto dobe je pro me terno , jelikoz je prave obdobi kdy kazdy chce mit ustni referat , seminarni prace + o cestinu stale cteme . Vzpominam si kdyz se mi rozhodovalo o znamce z AJ (3/4) , tak sem byl vyvolan na ustni , ze stresu sem dostal knedlik do krku hned na prvni slabice . po minutovem snazeni sem to vzdal a sel si sednout .spojeni pismene s r je prekazka kterou neumim prelizt .(pr, tr ,str atd) o neco lepsi je to s tvdyma pismenama ( k, a, g)
Trochu to zmirnuju ruznyma zpusobama ,nahrazovani slov , a to i cizimi(promin >sory , prosim >please)ruzne spuleni slov , nebo vyslovovani tezkych slov septem ,drive sem rikal pred slovama h .
PS: tohle bych v zivote neprecetl souvisle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bushman



Založen: 18.2.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 7:05 pm    Předmět: Citovat

Tak zajímavý je, že podle většiny názorů tady alkohol obvykle při plynulosti mluvení pomáhá, ale na mě má teda vliv naprosto odlišnej. Vždycky se mi zdá, že když se napiju, tak jakoby se mi všechen zhoubnej účinek alkoholu opřel právě do mojí slabiny a pak je mluvení výrazně horší než ve střízlivém stavu. Vnímáte to někdo stejně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127