Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nekoktání v rozčilení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
charlie_k



Založen: 21.10.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so říjen 21, 2006 6:08 am    Předmět: Nekoktání v rozeilení Citovat

Zdravím všechny na fóru.
Asi jako většina zdejších přispivovatelu jsem balbutik.

Nevím, jak vy ostatní, ale zjistil, že pokud jsem vytoeený, prostě pokud mám v krvi adrenalin, tak najednou mluvím úplně plynule a samozřejmě si toho všimli i kolegové v práci.

Na tom je jednoznaeni vidět, že koktavost je psychický problém. Když mluvím v klidu, tak přemýšlím nad tím, abych se nezakoktal, ale když jsem nastartovaný, tak prostě nepřemýšlím nad ničím a vysypu to ze sebe jako koš do popelnice.

Je tu taky někdo, kdo při vyšší hladini adrenalinu v krvi najednou mluví taky krásni plynule? Wink


Naposledy upravil charlie_k dne so říjen 21, 2006 10:39 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
charlei



Založen: 21.10.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so říjen 21, 2006 9:48 am    Předmět: Citovat

Já to mám stejně,když se rozčílím,nebo jsem naštvanej,třeba i na sebe,tak taky nekoktám.Mi to taky přijde zajimavý proč,psychika tam bude určitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xmysak007



Založen: 5.10.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne říjen 22, 2006 9:26 pm    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil xmysak007 dne út listopad 27, 2007 10:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 12:21 pm    Předmět: Citovat

čest hoši a baby,já si myslím,že tohle mají všichni balbutici Laughing .mohlo by to být častiji,ale i když je člověk v euforii z něčeho co je super,tak taky nekoktá,to si taky všimiti.Mozek zapomene vysílat signály o koktavosti,protože je zaplnin ničím super nebo je zaplniný ničím co je plné naštvání,adrenalín je super věc a připojuji se k tomu,aby zapomínal častiji Laughing Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:31 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak to já asi v rozeilení koktám více. Ale je pravda, že když se musím při mluvení soustředit ještě na něco jiného (třeba pohyb nebo nějaké nějaké zvláštnosti), tak nekoktám - prostě mozek se opravdu vinuje zcela jiným povinnostem a tu řeč mi nekazí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brmcevod



Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá březen 23, 2007 11:56 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
moje skoro čtyřletá dcera taky nekoktá, když se rozeílí. Ale o čem mám pochybnosti, je ta psychika. Ona v normálu koktá a zatím si svůj handicap neuvědomuje, připadá jí to normální, protože už to trvá rok. Zatím se mi na to nezeptala, tak myslím, že to v sobě neřeší. Z toho vyvozuju, že zde vliv psychika nemá. Myslím, že je to poškození mozkových drah, se kterým se moc neudělá. Taky by mi zajímalo, jestli by se koktalo, pokud by člověk do sebe dostal ten adrenalin orálni nebo žilni. Ví buh. každopádně mi štve, že je tak málo výzkumu na poli balbutiku.
_________________
Voveska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:44 am    Předmět: Citovat

1) když jsem sám, tak Cicero je oproti mě výstavní břídil Very Happy
2) jsem-li nas****, viz bod 1, publikum nevadí, vulgarismy jsou prostě zažitý
3) nějaký cizák v mé blízkosti - nejradši bych si jednu plesknul Evil or Very Mad - začátek je nejhorší, ale když se rozkecám, tak mluva je lepší, prostě to mám s doživotním samohlídáním
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 4:08 pm    Předmět: rozčílení Citovat

ano aj já Exclamation ked na niekoho kričím alebo som hozne naštvatá takhovorím tak krásne.... Very Happy a každý sa ma pýta že prečo nekokcem Sad a já stale odpovedám: neviem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
neimenuje



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Rožnov p R

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2008 3:12 pm    Předmět: Citovat

Tak to u mě taky, mám někdy takovou chuť někoho seřvat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
maya



Založen: 17.6.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 2:53 pm    Předmět: Re: Nekoktání v rozeilení Citovat

charlie_k napsal:
Zdravím všechny na fóru.
Asi jako většina zdejších přispivovatelu jsem balbutik.

Nevím, jak vy ostatní, ale zjistil, že pokud jsem vytoeený, prostě pokud mám v krvi adrenalin, tak najednou mluvím úplně plynule a samozřejmě si toho všimli i kolegové v práci.

Na tom je jednoznaeni vidět, že koktavost je psychický problém. Když mluvím v klidu, tak přemýšlím nad tím, abych se nezakoktal, ale když jsem nastartovaný, tak prostě nepřemýšlím nad ničím a vysypu to ze sebe jako koš do popelnice.

Je tu taky někdo, kdo při vyšší hladini adrenalinu v krvi najednou mluví taky krásni plynule? Wink


U mna to je zasa ine.. niekedy, ked sa nahnevam, koktam a niekedy zasa nekoktam.
takze neviem potom ako to je.. aj v niektorych inych pripadoch - ked som unavena, plna energie atd atd. - velmi casto je to u mna v rovnakych situaciach odlisne.
Len raz sa mi stalo, ze som s tym nemala cely rok problemy a neviem preco... Neviem ani cim bol ten rok iny... ?
Tiez to mam od 4 - 5 rokov a teraz mam 25...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127