Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jsem se zbavil koktani
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 12:14 pm    Předmět: Jak jsem se zbavil koktani Citovat

Zdravim vsechny, kteri tak jako donedavna ja maji problemy s reci.

Moje problemy se tahly odmalicka a na logopedii jsem chodil uz jako predskolni dite. Bohuzel bez vetsich uspechu. Ve skole, hlavne na stredni, to pro mne bylo prokleti a jeste horsi to bylo pozdeji v pracovnim uplatneni nebo i v beznych mezilidskych vztazich.

Vsechno mne to ale dozralo natolik, ze jsem se na podzim minuleho roku rozhodl s tim udelat maximum a vyzkouset COKOLIV, co by mi mohlo poskytnout nejakou cestu jak z toho vseho ven a zaradit se mezi "normalni" lidi. Ted je brezen a ja mohu zcela zodpovedne rici, ze nemam problem s telefonovanim, nemam problem se predstavit nebo mluvit s kymkoliv o cemkoliv naprosto bez problemu. Tedy neco, co pro mne bylo jeste donedavna nepredstavitelne.

Mozna to, cim jsem prosel, nekomu pomuze a nasmeruje ho. Tak tedy...

1) Cipralex
Po dlouhem uvazovani jsem se rozhodl poprve v zivote navstivit psychiatra. Mam kamarada, ktery pracuje v Bohnicich a je to velmi uznavany lekar ve svem oboru. Kdyz jsem s nim celou vec zkonzultoval, nasli jsme nekolik problemu, ktere byly castecne zpusobeny nerovnovahou serotoninu v mozku. K ustaleni hladiny tohoto enzymu se pouzivaji ruzne leky, nejcasteji pak antidepresiva. Nejlepsim z dnes dostupnych je Cipralex. Staci ho uzivat nekolik mesicu a hladina serotoninu se pak dlouhodobe ustali na normalni urovni - prasky je tedy mozne vysadit a nervova soustava mozku pracuje spravne.

Pro mne byl Cipralex doslova pozehnanim a opravdu hodne mi pomohl. Ac ma rada lidi vuci psychiatrum a antidepresivum zakorenenou neduveru, skutecnost je jina a neni se ceho bat; samozrejme pod vedenim odbornika!

2) logopedie
Od letosniho roku jsem take zacal navstevovat logopedii pro dospele. Pojistovna hradi az dve navstevy tydne, coz staci vic nez bohate. Diky jednoduchym cvicenim jsem se naucil pracovat s dechem a vytvaret stereotypy reci, ktere jsou zakladem plynuleho mluveni.

3) One Brain
Jak jsem rekl, rozhodl jsem se zkusit vsechno. Ac nejsem clovek, ktery by oplyval duverou v alternativni lecitelske metody, ktere jsou zrovna "in", po delsim ziskavani informaci jsem narazil na metodu One Brain, ktere jsem se rozhodl dat sanci.

Uprimne nevim, jestli mi nejak pomohla. Ale faktem je, ze vzdy po skonceni sezeni jsem se citil skvele, nabity, plny sily a byl jsem presvedcen, ze dokazu cokoliv. Myslim, ze opakovani tohoto stavu na mne take pozitivne zapusobilo a svou praci odvedlo.

4) vlastni prace
Tim, co hodnotim jako nejpodstatnejsi ze vseho, je ale moje samostatna prace doma. Poridil jsem si knihu "Mluvte jako mluvci" (el. verze se prodava na webu) a kazdy den z ni delal dve az ctyri cviceni. K tomu jsem dukladne procvicoval logopedicka cviceni, ktera jsem dostal za ukol. Kazdy den jsem tedy travil nejmene hodinu temito cvicenimi, ktera mi pomohla lepe pracovat s hlasem, soustredit se na dech, uvolnit se, naucit se "ve stresu" formulovat myslenky efektivnejsim zpusobem apod.

Aby toho nebylo malo, pridal jsem jeste obcasne telefonovani (takovou lehkou formu kognitivne-behavioralni terapie Smile). Mel jsem velke problemy s volanim - vzdy jsem se snazil jakymkoliv zpusobem vyhnout telefonu a mel jsem doslova hruzu z toho, ze budu koktat do sluchatka na ciziho cloveka. Diky Cipralexu jsem ziskal trosku vetsi vnitrni sebeduveru a odhodlal jsem se tedy kazdy den volat na nejake cislo, kde si procvicim konverzaci, predstaveni se a schopnost "prezit telefonovani". Mel jsem na pameti, ze nejde o nic podstatneho a zavesit mohu kdykoliv. Takovych cisel, kam se da zavolat, jsou mraky - nejruznejsi free infolinky bank, automobilek, cestovnich kancelari, hypermarketu, statnich instituci atd.


Celou tuto "terapii" ve vsech jejich krocich jsem velmi intenzivne kazdy den provozoval neco malo pres ctyri mesice a vysledek je doslova skvely. Doporucuji vsem, aby se nebali a nezahazovali flintu do zita. Cesta ven z toho vseho skutecne vede a lze po ni jit. Jen to chce najit odvahu, cas a koneckoncu i par korun (Cipralex, One Brain, Mluvte jako mluvci). Pak se uspech dostavi.

Drzim palce vsem!
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

blahopreju, konence jeden nedepresivni prispevek Wink
skoda ze to je tolik prace Very Happy, ale kdyz clovek vi ze to muze dobre dopadnout, pak je to asi pro nas dalsi snazsi Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 9:52 am    Předmět: Citovat

Zapomnel jsem jeste na jednu vec. Krome Cipralexu beru jeste Anti-Stress Tablets (modrobila plastova krabicka, vyrobce Labofarm). Prodava se to jako doplnek vyzivy a sehnal jsem je v minilekarne v DM drogerii (obesel jsem x lekaren v centru Prahy a nikde je nemeli, az tady). Nasel jsem kdysi na tyhle prasky reference prave v souvislosti s balbutismem.

Jde o doplnek stravy, takze se prodavaji bez predpisu. Je to jen nekolik slisovanych bylinek (kozlik lekarsky, medunka...), zadna chemie. Myslim si, ze mi to take dost pomohlo.
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Íha, no jaky frajer Razz

To mi chces povedat ze si sa z toho dostal absolutne alebo len si myslis ze vacsinu veci zvladas a skoro rozpraval vsade plynule?

Ja som sa toho tiez v minulosti zbavil ale naozaj uplne a bol som normal clovek:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 5:23 pm    Předmět: Citovat

Klitoris napsal:
Íha, no jaky frajer Razz

To mi chces povedat ze si sa z toho dostal absolutne alebo len si myslis ze vacsinu veci zvladas a skoro rozpraval vsade plynule?

Ja som sa toho tiez v minulosti zbavil ale naozaj uplne a bol som normal clovek:)


Zbavil jsem se toho uplne a jsem schopen mluvit kdekoliv plynule.
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marketa



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vyléčený balbutiku ,čekala jsem vlnu ohlasů na tvůj velice inspirativní příspěvek a ono celkem nic.Tak nevím jestli odrazuje ta dřina co za tím je...Jsem přesvědčena že pokud se to pojme takhle komplexně jako si to pojal ty .výsledek se musi dostavit.Já sama bych přidala ještě autosugesci,kterou jsem začala.Netrpím silnou koktavostí ,mám ale silné psychické bloky(asi před měsícem mi logopedka řekla ,že trpím neléčenou koktavostí)spojené se strachem otevřít pusu..někdy je to lepší někdy horší ,ale to tady na těhle stránkách určitě každý zná...takže děkuji za naději !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ps:kolik ti je prosím tě let ?
_________________
margarita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 7:08 pm    Předmět: Citovat

marketa napsal:
Ahoj vyléčený balbutiku ,čekala jsem vlnu ohlasů na tvůj velice inspirativní příspěvek a ono celkem nic.Tak nevím jestli odrazuje ta dřina co za tím je...Jsem přesvědčena že pokud se to pojme takhle komplexně jako si to pojal ty .výsledek se musi dostavit.Já sama bych přidala ještě autosugesci,kterou jsem začala.Netrpím silnou koktavostí ,mám ale silné psychické bloky(asi před měsícem mi logopedka řekla ,že trpím neléčenou koktavostí)spojené se strachem otevřít pusu..někdy je to lepší někdy horší ,ale to tady na těhle stránkách určitě každý zná...takže děkuji za naději !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ps:kolik ti je prosím tě let ?


Ahoj Marketo,

drzim Ti palce a preju hodne uspechu. Je mi 25 let.
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

Musím říct, že je to naprosto skvělý,skvělý příklad toho, že když člověk opravdu chce, dokáže cokoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

prosimte mohl bys mi na sebe dat email nebo icq nebo nejaky kontakt?...opravdu me tvuj prispevek zaujal[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 4:09 am    Předmět: Citovat

drobas napsal:
prosimte mohl bys mi na sebe dat email nebo icq nebo nejaky kontakt?...opravdu me tvuj prispevek zaujal


Ozvi se mi kdyztak do posty.
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 1:12 pm    Předmět: Cipralex Citovat

Cipralex je asi na předpis nebo? A jakej to má vlastně účinek? Moc se v tom nevyznám, zajímalo by mě, jak to funguje, se člověk nějak víc uvolní? A co Anti-Stress Tablets? Díky za odpovědi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutik



Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 4:55 pm    Předmět: Re: Cipralex Citovat

HALiS napsal:
Cipralex je asi na předpis nebo? A jakej to má vlastně účinek? Moc se v tom nevyznám, zajímalo by mě, jak to funguje, se člověk nějak víc uvolní? A co Anti-Stress Tablets? Díky za odpovědi...


Cipralex = antidepresivum, takze na predpis

Anti-Stress = prirodni lecba, k dispozici volne v lekarnach
_________________
Ten, který ještě donedávna koktal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2008 7:28 am    Předmět: Citovat

Takze sa tiez musim pocvhalit uspechmi. Zacal som sa orientovat na prirodne veci a asi uz mesiac mam o dost lepsiu rec ako som mal. V podstate pijem antistres caj alebo balzam na nervy. Dalej beriem zensen, ginko, B komplex forte, Lecithin. K tomu este pijem rozne caje typu Puerh, Ginko, Biele caje, zelene. Neviem ktore veci zrovna tak blahodarne posobia ale podla toho co mam informacie tak ginko rozsiruje cievy v mozgu, Lecithin takisto posobi blahodarne na nervovu sustavu a tiez aj ten B komplex.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 6:48 pm    Předmět: Citovat

Ja jako boatnik a dendrolog vzdycky tecu,kdyz nekde slsim slovo Gingo Biloba..proc se nepouziva ceske slovo jinan dvoulalocny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acer



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 8:38 pm    Předmět: Tvrdá práce ano... antidepresiva ne!!! Citovat

Stávám se svědkem toho, jak balbutici pořádají doslova nálety na psychiatrické kliniky a nechávají si předepisovat antidepresiva. A většinou je to díky tomuto článku... autora bych v žádném případě nevinil, i když uvedení cipralexu na první místo a vlastní práce, kterou autor označuje za nejduležitější nakonec, je poněkud zavádějící,ovšem rozumný člověk by se tím neměl nechat zmást.
Znám mnoho případů, kdy balbutik užívá antidepresiva, ale vžádném případě se to neslučuje se zlepšením řeči!!!Většinou dotyčný uvádí menší zmírnění nervozity v obtížných situacích.
Antidepresiva nejsou na léčení koktavosti a každý by si měl uvědomit, že v sobě nesou i jistá rizika... jako např. problémy při vysazování a podobně.
Takže říkám... neznám žádný případ (informoval jsem se o šesti případech), kdyby antidepresiva pomohli v léčbě koktavosti. Chápu touhu vyzkoušet všechno co by mohlo pomoci zlepšit řeč, jenže v některých případech tato touha úplně zatemňuje mozek a to má vliv na úsudek dotyčného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127