Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak začít ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbyněk



Založen: 20.4.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 10:02 am    Předmět: Jak začít ? Citovat

Jako dítě jsem údajně začal koktat po leknutí, nicméně nebylo to asi až tak zřetelné, protože jsem ve škole recitoval básně a účastnil jsem se i recitačních soutěží. Nicméně postupem času, se to zhoršovalo. Na střední škole mi stres ze zkoušení u tabule nejednou zapříčinil horší známky jen proto, že jsem nebyl schopen dané téma podat tak, jak bylo v mé hlavě. Profesoři bohužel neměli pro toto pochopení, dokončovali za mě věty nebo mě přerušovali, atd ... Díky tomu jsem vzdal pokračovat ve studiu na VŠ. Kleslo moje sebevědomí, které se projevilo i na konkurzech o pracovní místa, atd ... Nicméně práci jsem si našel. Telefonování bylo na denním pořádku, jednání s cizími lidmi na úřadech také. Byla to moje práce, takže jsem se nemohl někde schovávat. Nepociťoval jsem nijak zvlášť velký stres z telefonu jak tady lidé píší, prostě jsem na lidi koktal. Někdy více někdy méně, ale zvládal jsem to. Nyní mám pár let firmu, takže opět jsem nucený telefonovat a jednat se zákazníky. Vada řeči se bohužle zhoršuje, možná jsem si na to zvykl, zvyklo si na to asi i moje okolí. Ale posledí dobou zjišťuji jak moc mě tato vada brzdí, blokuje a je příčinou i mnoha problémů v osobním a pracovním životě.... Jsem člověk společenský, s veselým duchem a nejhorší je, když sedíte v kolektivu a v hlavě se vám honí x příběhů, zážitku či připomínek, se kterými byste se rádi podělili .... ale vy mlčíte a vnímáte jen úzkostný pocit na prsou... Někdy ta úzkost tam je, někdy ne, někdy ji odbourá alkohol, někdy jí naopak ještě umocní. Mám teď řadu problému, otázkou je, jestli problémy jsou příčinou nebo následkem koktání ....

Poradí někdo jak a kde začít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Usm82



Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 7:57 pm    Předmět: X Citovat

Tak věřte, že se celkově ještě nemáte tak špatně - já mám problémy s řečí a asi tam nahoře s tím ještě nebyli natolik spokojení, tak mi šoupli ještě krátkozrakost - a to takovou, že zatraceně blbě vidím a dost dioptrií. Aneb lidově řečeno - když se to sere, tak se to sere
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 11:15 am    Předmět: Citovat

Asi nejlepší je zkusit zajít za logopedem/kou, ovšem ne každý pomůže. Dobré je si pořídit nějakou chytrou literaturu, doporučuju např. M. Fraser: Svépomocný program při koktavosti (v každém větším knihkupectví) nebo R. Parent: Jak žít s koktavostí (k sehnání už asi jen v knihovnách). Dost pomáhá nebýt na to sám, nejlépe člověka chápou ostatní balbutici. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbyněk



Založen: 20.4.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Díky za váš zájem. Nicméně nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Chápu, že na tom asi nejsem tak špatně, jak někteří z vás, ale to mě nijak neuklidní a ani nepotěší... Myslím, že největší mírou se na tom podílí psychika. Takže logoped, který mě bude učit mlúvít jákó débílká mi asi nepomůže. Nemyslím to nijak zle a doufám, že se to nikoho nedotklo a jestli ano, tak se omlouvám. Zmiňovaná knižka by měla zítra přijít poštou.... Když jsem v pohodě, tak mluvím taky v pohodě, bohužel často v pohodě nejsem ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

No jasně, jak říkám, ne každý logoped pomůže. Ten vtip je právě v tom, najít logopeda, který koktavosti rozumí a neučí tě mluvit jak debílka Mr. Green , ale prostě mluvit líp. Že psychika na tom má největší podíl, je nabíledni a logoped, který se zabývá balbutiky, by to měl vědět. Ovšem najít takového je v ČR docela těžká věc. Asi není od věci zkusit ani psychologa nebo psychiatra, ale vždycky hrozně záleží na konkrétních lidech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127