Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skrytá vnitřní forma - elektivní mutismus balbuties
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
V
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2006 6:45 pm    Předmět: skrytá vnitřní forma - elektivní mutismus balbuties Citovat

Ahoj vsem,ma nekdo z vas take vnitrni formu koktani?
Návrat nahoru
Renata
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 1:26 pm    Předmět: Citovat

co to je? to neznám........ Question
Návrat nahoru
V
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 2:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,no neni to uplne koktani ale spise neschopnost promluvit.Zacne se mi svirat hrdlo a hrudnik a proste to ze me někdo nevyrazi,myslim urcite slovo.
Stresem je to mnohem horsi!!!Zajimave je,ze pri rozcileni(vzteku)mohu vyslovit uplne vsechna slova.
Zkousel jsem pul roku Homeopatii ale nevydrzel jsem to.Take jsem byl jednou na Kineziologii a take na Regresni terapii.Od te regrese jsem teda cekal vice,mozna to chce dalsi sezeni.
Momentalne shanim praci a diky temto problemum mi toho more uniklo.
Asi kazdej tady na foru to ma v zivote tezke.Sad
Návrat nahoru
Renata
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 3:27 pm    Předmět: Citovat

to se mi taky někdy stane, že vůbec nevyslovím ani 3 slova za sebou vcelku. začnu třeba ah.....a prostě to nejde doříct i kdybyste mi zmlátili.. To už je ale totální stav vyčerpání, hlavně duševni a psychicky. Taky někdy nevyspáním. Nebo totální deprese a pocit, že jsem naprosto nemožná, neschopná a že už nemůžu dál...........

Ale protože ten stav "už znám" a vím, že stačí se pořádně vyspat (třeba 12h), nic neřešit, jít rychle domu, lehnout si nebo se podívat na hezký film a jsem zas v poho......

prostě jenom nálada.... Wink
Návrat nahoru
Renata
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 3:39 pm    Předmět: Citovat

jo a taky pomáhá se pořádně vybrečet......nebo to všechno řeknu Bohu, všechno co mi žere....to pak cítíte takovou úlevu a Boží pohlazení, že jsem jako novi narozený člověk....pak je život hned veselejší... Razz
Návrat nahoru
charlie
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 5:12 pm    Předmět: Citovat

Tak to mám to stejný,jak ty říkáš vnitřní forma koktání.Taky se před slovem zaseknu a neudělám stím vůbec nic.někdy si říkám že bych se raději zakoktal a potom to řekl,protože já se sice nezakoktám,ale před slovem se právě seknu,neřeknu vůbec nic a hledám jiné sinonimum toho slova,nejhorší to je u jmen.A také když jsem rozeílenej tak vůbec nekoktám,ale to neni zas tak často,většinou jen když to slovo nemůžu říct tak se už naštvu a pak to řeknu normálně,je to docela zajimavé.
Návrat nahoru
charlie
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 6:24 pm    Předmět: Citovat

A nejhorší je to pro mi ráno a část dopoledne,to bych kolikrát raději v tu dobu ani nepromluvil,asi než se rozmnuvím a než se mi zahoeje mozek aby lépe pracoval Laughing
Návrat nahoru
V
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 6:29 pm    Předmět: Citovat

To jsem rad ze nejsem sam! Wink
Zatim je chat na
http://www.tiscali.cz/chat/ V SEKCI POKEC A ZABAVA MISTNOST BALBUTIES
asi nam to ale neuznaji jako stalou městnost,mozna to bude na lide.cz
Návrat nahoru
V
Anonymní





PříspěvekZaslal: po březen 13, 2006 9:39 pm    Předmět: Citovat

Charlie,dost jsem mel problem ve skole,malo kdo mi to veril.
Nevis jak na to?Zkousel si nejakou lecbu?Taky ti dela problem treba prijmeni???
Návrat nahoru
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út březen 14, 2006 5:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lidi,vidím že se tady řeší problém,kč kterému bych taky mohl říct pár slov.Trpím vadou řeči už od dětství,ve škole jsem míval problémy hlavně s učiteli,kteří nivideli jak semnou mají komunikovat a mysleli si že jsem nějak divný.
vnitřní formu koktání mám taky,když jsem s někým a chci mu něco říct,tak jako kdyby se mi uvavoel v krku nějaký ventil a nic neřeknu i když přesně vím co chci říct.Ve stresu nebo když chce po mi někdo rychle už vůbec nic neřeknu.A i mi platí to že když jsem hodně naštvaný,tak to ze mi sipe jako bych v životě nekoktal.
Myslím si ale,že tato forma koktání je hodně od nervu,protože když jdu třeba s kámošema na pivo,tak když mám (trochu) alkoholu v sobě,taky mluvím celkem v poho.říká se,že alkohol odbourává nervy a proto člověk asi mluví v poho.Muže mi to někdo z vás potvrdit?
Díky za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
charlie
Anonymní





PříspěvekZaslal: út březen 14, 2006 5:42 pm    Předmět: Citovat

u mě taky strašně záleží jakou mám náladu,ale ten alkohol mi to naopak ještě zhoršuje.
Mi nedělá zas tak problém moje poímení,ale spíše moje jméno,já se totiž jmenuju Karel a to pro mi vyslovit je většinou děsnej problém.Asi se nechám přejmenovat Smile
Zatim jsem zkoužel jako lečbu jednu Kinezioložku,potom nějakou ženskou která léčí psychyku,nebo tak něco a ještě jsem si chvíli volal z Panem Drozdou,ale nic mi nějak výrazně nepomohlo,snad jen větší sebevědomí a to je taky hodně důležitý,alespon u mě.
Já si pomáhám tím že hledám synonimum toho slova co nemohu říct,a když to nejde tak si před to hodím jiný slovo a trochu to spojim,občas to i pomáhá.
Návrat nahoru
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út březen 14, 2006 6:25 pm    Předmět: Citovat

jo na psychice to závisí hodně,mi dělá hlavně poímení problémy začíná na P a to je pro mi smrtelná počkážka Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbut(Vit)
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 05, 2006 4:34 pm    Předmět: Re: Citovat

Pro me je taky prijmeni smrtelna prekazka a taky zacina na P.
Souhlasim s vama,ze je to hlavne psychicka zalezitost ale podvedomi ovlivnit moc nejde!
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 08, 2006 7:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny diskutující. I já mám někdy ten pocit - prostě jsem si v tu chvíli jistý, že něco neřeknu - utvoří se mi psychický blok - a přes to nejede vlak. Za ty roky (je mi 27) se však už můj mozek naučil sám používat vhodná synonima - tedy automaticky je vkládá do řeči na místo neprůchodných slov. Jenže ono to asi nebude podle vyjádření všech logopedu ta správná metoda. Už asi dva roky se tedy snažím říct puvodní slovo za každou cenu - je to utrpení, ne vždy to vydržím, ale pak ten pocit, že říkáte to, co chcete Smile) Super!!! též zkouším metodu navazování slov - tedy snažím se neprůchodná slova navazovat v řeči na ta předcházející - jsem na začátku, chce to mnoho práce. Ale má to jeden problém - problémová slova na začátku věty nebo oslovení (třeba obyčejné "dobrý den") Sad( Když to nejde, vložím před "špatné" slovo lehký poídech nebo předložku. Jinak jsem vděčný svým rodičum za skvělé jméno i poíjmení a všech Petru i Pavlu je mi vždy upřímně líto. Škoda, že rodiče předem nevidí, které z jejich dětí bude balbutikem. (I když i u mně to dlouho vypadalo bledi - na ráekování Smile ).
Asi největší zásadou však je být vždy v pohodě. Možná i díky mému koktání se ze mi stal flegmatik Smile A co se týče alkoholu - čím je ho víc, tím hůř semi mluví Sad(
přeji všem hlavně pohodu a klid. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 6:06 pm    Předmět: Zdravím Citovat

Radek. 17. Zdravím, jsem tu nový a jsem rád, že v tom nejsem sám Smile Ale k jádru věci. Mám tento typ zadrhávání. Zkrátka mluvím naprosto plynule, ale jakmile přijde slovo, začínající A, E nebo H (+ jestě nějaké vyjímky) zaseknu se, otevřu pusu přesně do "tvaru prvního písmene" a nevypadne ze mě absolutně nic (U H je to trochu něco jiného). Vypadám jako chudák. Naopak ostatní písmena na začátku slov mi nedělají problémy. Když mám štěstí, a ve větě není žádné "špatné" slovo, není ani poznat, že koktám. Každopádně mě to hodně štve. Připadám si méněcenný, nemá cenu říkat, že ne, je to tak. Navazování vztahů není až tak velký problém, protože na poslední chvíli to synomymum přece jen najdu. Ale jakmile se jedná o proslov, kde vím, že se vyskytne třeba slovo "auto", prohrávám na plné čáře. Po požití alkoholu se řeč, troufám si říct, dostává do úplné plynulosti, zapalaťpánbůh (aspoň na tu chvilku). Jinak zkoušení u tabule je trauma, čtení mi paradoxně jde, i volání není až takový problém(vím, že člověk na druhé straně mě nevidí, proto si mohu dovolit dopomoci si rukou nebo jinou částí těla). Škoda že jsem to zrovna já. Vždy toho chci hodně sdělit, ale jdu od toho, protože vím, že to nemá cenu, aby ze mě měli lidi šaška.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127