Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Moje Úvaha kterou mám vyskoušenou sám na sobě,funguje na mě!

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
re5pekt



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 11:53 am    Předmět: Moje Úvaha kterou mám vyskoušenou sám na sobě,funguje na mě! Citovat

Řečový soulad:

-musíme mluvit pomaleji a plynule než normálně aby nevznikalo koktání!
-koktání je činnost,když mluvíme rychle a opakujeme rychle slova atd.
musíme si vsugerovat tyhle zákony:
Řekneme-li slovo,slabiku,písmeno atd. pomalou rychlostí a plynule a další slovo atd. budeme chtít říct,zase pomalu a plynule,může vzniknout jen to a nic víc:
1-že další slovo.. co řekneme bude plynulé a řečeno v souladu,vznikne tak úplný soulad
2-že slovo zopakujeme,ale to v této rychlosti není koktání ale opakování,protože koktání je při rychlé mluvě a při rychlém opakování slov,slabik,písmen atd.
3-že další slovo nebudeme moc říci a budeme mlčet(nemluvit),bude tak mlčení

Takže nikdy u těchto variant nevznikne koktání,a při úplném souladu musí být vždy první možnost!
Jestliže budeme dodržovat pomalou a plynulou mluvu každého slova,slabiky,písmena atd.,nikdy nevznikne koktání a tohle si musíme vsugerovat!
Každé slovo musí být řečeno pomalou a plynulou rychlostí,nebo alspoň první slovo ve větě si musíme vsugerovat ,pak další první slovo je takové slovo,kde uděláme ve mluvení pauzu minimálně1s-0,5s,a po 1s zase začneme mluvit,tak pak je to slovo,kterým začneme zase startující slovo a zase ho musíme mluvit pomalu,takovou pauzu bychom měli poznat!!

Při těchto zákonech nikdy nevznikne činnost,které se říká koktání,protože jak jsem už říkal,koktání je činnost která se projevuje rychlou mluvou a rychlím opakováním slov,slabik,písmen atd.
Jestliže tohle vše budeme provádět,nikdy nevznikne činnost koktání!

Musíme si vsugerovat to,že startující slovo,slabika atd.(to je úkon při začátku mluvení a po pauze minimální 1s-0,5s). musí být řečeno pomalu a plynule,pak není problém říct další slova (pomalu) a plynule.

Každé slovo,slabika,písmeno atd. musí být řečeno (pomalu) a plynule a nemůže vzniknou koktání!

Tohle vše je třeba vsugerovat a naučit se,a přesvětčit sama sebe,že když tohle dodržím, tak se nestane že vznikne koktání a taky že nikdy vzniknout nemůže,tím pádem nebude z čeho mít strach a nebude mít důvod proč bychom měli koktat!

Tohle jsem si vytvořil jen pro sebe,nevim jestli to pochopíte jako já ale jak jsem si to četl a snažil se to pochopit řeč se mi opravdu zlepšila,je možné že to je i sugesce,nevím jestli to je co pomůže myslím že asik ne ale dal jsem to tu jelikož mne to i pomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
philll



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 3:50 pm    Předmět: Citovat

Hoy chlape, vidím že na to jdeš vědecky........taky vidím že si z Ostravy..........nechceš se sejít?? koktání zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
re5pekt



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 04, 2007 4:43 pm    Předmět: Citovat

Very Happy jasan že se muzem sejid,pujde nas výce,az neco bude dam ti vedet a skocnem treba na stodolku nekam do hospudky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
philll



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Plánuješ nějaký sraz??My se celkem v ově scházíme pravidelně i nepravidelně (Rhett, honz).........minule nás bylo asi 8, ale byly to lidičky nejen z ovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CUba



Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:32 pm    Předmět: zasadni problem Citovat

Ahoj ... potreboval bych poradit kdyz mluvim relativne si hlidam slova ktere muzu a nemuzu vyslovit i kdyz se jednam o rychlé jednaní jako nemam di dopr a podobny rychly rozkazovaci zpusob mam ale problem u obtiznejsich slov ikdyz spomalim a treba se pokusim vyslovit slovo treba latinskeho nebo jineho slozitejsiho razu napr. ruzne doktorske pouzivani 30 mlg ferimilu intervenozne apd nebo kdyz neco ctu predem vim ze se zakoktam snazim se spomalit ale stejne mi to nepomuze proto vim. je mi 18 let a rozhoduju se kam na vysokou treba bych byl rad i doktor nebo ucitel ale proste vim ze s touhle vadou to nemuzu delat a to me docela nici neznate nejaky trik ..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:09 am    Předmět: zasadni problem Citovat

to CUba-Čau, přečetl jsem si tvůj příspěvek a chápu tvé pocity a vím jak se cítíš Confused Ale jednomu moc nerozumím:
citace:
a rozhoduju se kam na vysokou treba bych byl rad i doktor nebo ucitel ale proste vim ze s touhle vadou to nemuzu delat

Question Question Question Question Question

Nevidím, žádný rozumný důvod proč bys ses neměl příhlásit na medicínu, či na učitelsví, nebo na něco jiného.Odpověď-že si člověk, který koktá?!?.To neberu!!!Ano, jistě to budeš mít složitější a náročnější než lidi, kteří mluví plynule. Ale, aby tvé rozhodování ovlivňovala skutečnost, že jsi balbutik a podle toho jsi dělal věci. To je špatně.Buď svobodný Exclamation
Kdybych se já rozhodoval podle koktavosti tak nestuduji vš, netrénuji kluky ve fotbale, neseznámím se s novými lidmi.A takhle bych moh prokračovat...

Hlavu vzhůru, koktavost není to nejhorší co tě může potkat (i když to tak někdy vypadá Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 10:11 am    Předmět: Citovat

to re5pekt:
teda nevím, připadá mi, že nemluvím rychle, ani nekoktám rychle a stejně koktám Confused co je teda špatně?
to CUba:
jestli můžu radit, rozhodni se podle toho, co tě zajímá a baví. není to procházka růžovým sadem, ale podle mě se to vyplatí. myslím, že koktavost se dá porazit jedině tak, že se jí člověk postaví čelem, říká všechno, co chce, žádným slovům se nevyhýbá, hodně o koktání mluví s lidma okolo sebe, prostě se za to nestydí. já jsem teda donedávna byla jedna velká výhybka, ale snažím se to změnit a zatím se zdá, že to funguje. jinak doporučuju kliniku Logo v Brně.
to philll:
koktání zdar - ten pozdrav se mi líbí, asi začnu taky používat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Metody Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127